Proiectul ”Sistem Integrat de management al deșeurilor în județul Olt” - premiat la Gala Premiilor de Excelenţă Administratie.ro
Consiliul Județean Olt a primit, pentru proiectul ”Sistem integrat de management al deșeurilor în județul Olt”, premiul de excelență pentru mai importante proiecte destinate dezvoltării serviciilor publice.

Premiul a fost acordat în cadrul celei de-a XI-a ediții a Galei Premiilor de Excelenţă Administratie.ro, eveniment organizat de Portalul naţional de Administraţie publică www.Administratie.ro împreună cu Oameni şi Companii, având ca partener Agenţia Naţională a Funcţionarilor Publici

Evenimentul s-a desfășurat în data de 22 octombrie 2015, la Poiana Brașov, unde au participat peste 100 de persoane, lideri din administrația publică centrală și locală, precum și reprezentanți ai mediului de afaceri, premiul Consiliului Județean Olt fiindu-i înmânat domnului vicepreședinte al CJ Olt, Pavel Belinski, care a declarat următoarele:  ”Mulțumim organizatorilor pentru premiul acordat. Consider că reprezintă o încununare a eforturilor depuse de către salariații instituției noastre implicați în acest proiect.”