Două drumuri județene au primit finanțare, prin Anghel Saligny.
Consiliul Județean Olt a obținut noi resurse financiare nerambursabile, pentru modernizarea a două drumuri județene, prin programul național ”Anghel Saligny”.
Președintele CJ Olt, Marius Oprescu, a semnat contractele de finanțare pentru reabilitarea DJ643 Bobu – Voineasa – Balș – 25,2 km și DJ703C Poboru (sat Cornățelu) – Cungrea – comuna Verguleasa (sat Poganu) -11,6 km.

Reamintim faptul că, în luna septembrie, în cadrul aceluiași program guvernamental, a fost semnat contractul de finanțare pentru modernizarea DJ546C Potoava-Perieți – 6,011 km.

Consiliul Județean Olt reușește astfel, în cadrul programului național "Anghel Saligny", să atragă peste 140 de milioane lei, pentru reabilitarea a peste 42 de km de drum județean.